Dortmundit i mbërrin super-transferimi – Lajmi.net
Dortmundit i mbërrin super-transferimi
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 15:07, 6 August 2018
Axel Witsel do të vazhdojë karrierën në Bundesligë te skuadra e Dortmundit.

Skuadra gjermane ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me skuadrën kineze, Tianin Quanjian, për transferimin e reprezentuesit belg.

Witsel tashmë ka mbërritur në qendrën stërvitore të Dortmund.

Në njoftimin e ‘Milionerëve’ thuhet se Witsel do të nënshkruajë kontratë katër vjeçare.

Witsel 29 vjeçar, në futbollin kinez ishte transferuar nga skuadra ruse, Zenit St Petersbourg./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO