Dortmundi vazhdon tutje (Video)

Skuadra e Borussia Dortmundit është kualifikuar për në raundin tjetër të Kupës së Gjermanisë, pasi e ka mposhtur Dynamo Dresdenin me rezultat 2-0.

Sport

03/03/2015 22:32

Dy golat e shënuar nga Ciro Immobile në mionutën e 50’ dhe në minutën e 90’ kanë qenë të mjaftueshëm që Dortmundi të shënojë fitore me rezultat 2-0 në këtë takim.

Sidoqoftë, në këtë takim vjen një lajm i keq për skuadrën gjermane, pasi lojtari kryesor, Marco Reus ka pësuar një lëndim dhe ende nuk dihet sesa do të mungojë ai.

https://vine.co/v/O06InzTlUmI
https://vine.co/v/O0639tWIwZt