As Dortmundi s’e mposht Hoffenheimin

Hoffenheimi dhe Borussia Dortmundi kanë luajtur barazim 2:2 në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesligës.

Sport

16/12/2016 22:20

Ndeshja e zhvilluar në ‘Wirsol Rhein-Neckar Arena’ dhuroi katër gola, por jo edhe fitues.

Dortmundi që nga minuta e 41’ luajti me një lojtar më pak pas ndëshkimit me karton të kuq të Marco Reus.

Uth dhe Wagner shënuan për Hoffenheim, ndërsa Gotze dhe Aubameyang për Dortmundin.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.