Dortmundi cakton çmimin e Bellingham – kush e do lojtarin, paguan 150 milionë euro

Dortmundi tashmë e ka caktuar çmimin për lojtarin Jude Bellingham. Sipas The Athletic, kush është i interesuar për shërbimet e anglezit duhet të paguajë hiç më pak se 150 milionë euro. Të paktën kjo është shifra që thuhet se “verdhezinjtë” e kanë caktuar për lojtarin, transmeton lajmi.net. 19-vjeçari e ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave…

Sport

21/09/2022 18:10

Dortmundi tashmë e ka caktuar çmimin për lojtarin Jude Bellingham.

Sipas The Athletic, kush është i interesuar për shërbimet e anglezit duhet të paguajë hiç më pak se 150 milionë euro.

Të paktën kjo është shifra që thuhet se “verdhezinjtë” e kanë caktuar për lojtarin, transmeton lajmi.net.

19-vjeçari e ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të mëdha, përfshirë këtu Liverpoolin, Manchester Cityn dhe Real Madridin.

Mbetet të shihet se cila nga këto ekipe do të dalë triumfuese në këtë garë, me Dortmundin që vështirë se do të mund ta ndalë atë. /Lajmi.net/