Dortmund refuzoi ofertën e një super klubi për Sanchon

15:52 | 14 Gusht 2019

Borussia Dortmund ka hedhur poshtë një ofertë nga një super klub për Jadon Sancho, në fillim të këtij viti, ka zbuluar Hans Joachim Watzke.

Por, drejtori i përgjithshëm i skuadrës gjermane, ka pranuar se do të jetë vështirë në të ardhmen të mbahet në skuadër talenti anglez.

“Një shef i një prej super klubeve më pyeti përsëri në pranverë nëse kishte ndonjë mundësi për të nënshkruar me Sanchon, por unë i thash menjëherë se ai duhet ta harronte atë, dhe ai kurrë nuk më kontaktoi më”, ka deklaruar Watzke, përcjell lajmi.net.

“Ai e dinte se e kam fjalën për atë që thash”.

“Jo shumë 19 vjeçar kanë potencialin e tij”, ka vazhduar Watzke.

Jadon Sacho te Borussia Dortmund është transferuar nga Manchester City./Lajmi.net/