Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Dortmund i cakton çmim astronomik Haalandit

20:43 | 26 Mars 2021

Talenti i Borussia Dortmund, Erling Haaland, është njëri nga dëshirat me të mëdha të klubeve evropiane.

Norvegjezi ka realizuar 32 gola në 31 paraqitje, ku prej tyre ka shënuar 10 gola në gjashtë ndeshje të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Menaxheri i Haaland, Mino Raiola, deklaroi se rreth 10 klube evropiane janë të interesuara për shërbimet e tij, përfshirë, Man City, Man United, Chelsea, Real Madrid dhe Bayern Munchen.

Por, sipas “ESPN”, Dortmundi i ka vënë çmimin për lirimin e tij në rast se këto klube dëshirojnë ta kenë në posedim lojtari.

Çmimi i Haaland thuhet te jetë 180 milionë euro. Kontrata e tij skadon në vitin 2022, por tani gjermanët po punojnë për rinovimin e Jadon Sancho dhe më pas sigurimin e Haaland. /Lajmi.net/