Donis Avdijaj debuton me fitore te Willem II – Lajmi.net
Donis Avdijaj debuton me fitore te Willem II
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:39, 17 August 2018
Donis Avdijaj ka debutuar me fitore te skuadra e tij e re, Willem II.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, një ditë më parë është zyrtarizuar si lojtar i Willem II, duke u larguar nga gjermanët e Schalkes.

Duket se Avidijaj ka qenë në formë të mirë fizike, gjë e cila ka bindur trajnerin  tij që ta inkuadrojë që në ndeshjen e parë.

Avdijaj ka luajtur 25 minuta të ndeshjes që Willem II e fitoi 0-1 në udhëtim te Groningen.

21 vjeçari i Kosovës edhe pjesën e dytë të sezonit të kaluar ka qenë pjesë e elitës së futbollit të Holandës, ku në 11 paraqitje realizoi tre gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO