Do të ‘dridhet’ bota e futbollit nga ky transferim i Juventusit – Lajmi.net
Do të ‘dridhet’ bota e futbollit nga ky transferim i Juventusit
Autori: Lajmi.net MerkatoSerie ASport 12:50, 12 February 2019
Juventus është shumë afër të bëjë një transferim rekord.

Juventus do ta dridh botën e futbollit me transferimin që do ta bëjë në verë.

Sky Neës Arabia ka raportuar se ‘Zonja e Vjetër’ është gati të shpenzojë mbi 200 milionë euro për yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah, përcjell lajmi.net.

Transmetuesi thotë se Cristiano Ronaldo i ka dhënë dritën jeshile zyrtarëve të Juventusit për të filluar bisedimet për egjiptianin.

Për më tepër, marrëveshja mund të kalojë 200 milionë euro nëse 26-vjeçari pajtohet të bashkohet me bardhezinjtë, duke e vënë atë prapa Neymar në listën e transferimeve më të shtrenjta të të gjitha kohërave.

Egjiptian luajti për Fiorentinën dhe Romën përpara se të transferohej në Liverpool, ku ai shënoi 44 gola sezonin e kaluar për t’i ndihmuar ata të arrinin në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ai ka shënuar 20 gola këtë sezon, 17 prej të cilave kanë ardhur në Premier Ligë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO