Dje iu vodh banesa ministres Hajdari: Policia sot kapi një 33 vjeçare si të dyshuar

Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari. Policia e Kosovës ka arrestuar sot një femër e cila dyshohet për vjedhje të rëndë. Ajo është arrestuar për një vjedhje që është raportuar gjatë ditës së djeshme, shkruan lajmi.net. E dyshuara është një 33 vjeçare, dhe…

Lajme

02/10/2023 22:32

Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari. Policia e Kosovës ka arrestuar sot një femër e cila dyshohet për vjedhje të rëndë.

Ajo është arrestuar për një vjedhje që është raportuar gjatë ditës së djeshme, shkruan lajmi.net.

E dyshuara është një 33 vjeçare, dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Lajmin për lajmi.net e ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për një rast vjedhje e rëndë që është raportuar me datën 01.10.2023. Puna e hetuesve  policor,  është finalizuar sot, ku pas marrjes së disa veprimeve operative  kanë arrit që të identifikojnë dhe të  arrestojnë të dyshuarën: – N.K. femër, 33 vjeçare, shtetase e Republikës së Kosovës. E dyshuara me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit e stacionit policor po kryejn veprimet e nevojshme hetimore lidhur me rastin”, tha Ahmeti./Lajmi.net