Ditë zie në Itali, vdiq Marchionne – Lajmi.net
Ditë zie në Itali, vdiq Marchionne
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:43, 25 July 2018
Sergio Marchionne punoi për 14 dite në kompaninë Fiat-Chrysler, dhe ishte 66 vjeç.

Sergio Marchionne ka vdekur në Zurich.

Ish menaxheri i Fiat-Chrysler ishte duke u trajtuar në javët e fundit pas një komplikimi shëndetsor, por ka vdekur sot në qytetin zviceran.

Ai punoi për 14 dite në kompaninë Fiat-Chrysler, dhe ishte 66 vjeç, përcjell “lajmi.net”.

Marchionne, pas një ndërhyrje kirurgjike në krah më 26 qershor, pësoi komplikime të rënda dhe përfundoi në gjendje kome, prej të cilës nuk u zgjua kurrë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO