Të Infektuar: 39.057

Të Shëruar: 24.427

Të Vdekur: 1.005

Ditari i aktorit të njohur Alan Rickman do të publikohet si libër në vitin 2022

17:17 | 22 Nentor 2020

Foto: Daily Mail

Mësohet se ditari prej 25 vitesh i aktorit Alan Rickman, do të botohet si libër.

Ditari i aktorit të ndjerë i njohur si ‘Severus Snape’, Alan Rickman, i njohur për rolin e famshëm në filmat e “Harry Potter”, do të botohet si libër në vjeshtën e vitit 2022, shkruan The Guardian.

Siç raportohet nga The Guardian, shkrimet e Rickman mbuluan gjithçka, nga mendimet e tij për të vepruar e deri te njohuritë për miqësitë dhe politikën, transmeton lajmi.net.

Shikuesi i zjarrtë i teatrit gjithashtu rishikoi shfaqjet që ndoqi dhe ndau histori në prapaskenë nga seti i “Harry Potter”, në të cilin ai ishte pjesë e një dekade, midis 2001 dhe 2011.

27 vëllimet e ditarit të shkruar me dorë, që përfshijnë më shumë se 25 vjet të jetës dhe karrierës së Rickman, do të redaktohen në një libër të vetëm.

Aktori britanik filloi të shkruajë në fillim të viteve ’90 me synimin për t’i botuar ato. Kur Rickman filloi këtë projekt personal, karriera e tij kishte marrë hov me role që përfshinin Valmont në “Les Liaisons Dangereuses” në Royal Shakespeare Company dhe në ekran si Hans Gruber në 1988,”Die Hard”.

Ai vazhdoi të dokumentonte karrierën e tij ndërsa ishte shfaqur në filmat “Harry Potter”, “Love, Actually”, “Sense and Sensibility”, “Galaxy Quest” e shumë tjerë.

Alan Rickman punoi pa pushim deri në vdekjen e tij në 2016, i cili ndërroi jetë nga kanceri i pankreasit në moshën 69 vjeçare./Lajmi.net/