Diplo akuzohet se përdhunoi fansen 25-vjeçare në Las Vegas

ShowBiz

06/10/2021 20:24

Akuzat janë të bazuara në një ankesë policie të bërë nga një grua 25-vjeçare, e cila i tha policisë se producenti e dhunoi atë në Las Vegas.

Një hetim policor mbi akuzat për sjellje të pahijshme seksuale kundër Diplo mund të çojë në akuza penale kundër producentit/DJ, raporton BuzzFeed.

Zyra e avokatit të qytetit të Los Anxhelosit aktualisht po shqyrton akuzat për shkeljen e intimitetit dhe dhënien me qëllim të dikujt një sëmundje seksualisht të transmetueshme, transmeton lajmi.net.

Akuzat bazohen në një ankesë të një gruaje 25-vjeçare të paemëruar të bërë në Departamentin e Policisë në Los Angeles në Tetor 2020.

Në ankesë, gruaja akuzoi Diplo (emri i vërtetë Thomas Wesley Pentz), për regjistrimin dhe shpërndarjen e videove eksplicite seksuale të atë pa pëlqimin e saj, dhe duke e infektuar me vetëdije atë me klamidia.

Gruaja gjithashtu i tha policisë se Pentz e përdhunoi atë në dhomën e tij të hotelit në Las Vegas pas një koncerti në korrik 2019, megjithëse nuk u ngrit asnjë akuzë.

Disa ditë pas përdhunimit të dyshuar, gruaja rezultoi pozitive për klamidinë, sipas të dhënave mjekësore, dhe gruaja ka pohuar se, në atë kohë, Pentz ishte partneri i saj i parë dhe i vetëm seksual./Lajmi.net/