Digjen dy hektarë pyll në Drenas

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Sankoc të komunës së Drenasit rreth orës 13:40 janë përfshirë nga zjarri rreth 2 hektarë pyll.

Lajme

09/04/2018 11:56

Policia ka njoftuar se rastin e ka raportuar një mashkull. Teksa zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Përvec  dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.