Di Marzio flet për transferimet e yjeve të Kosovës në Serie A: Këtë futbollist e ndjeki me kujdes

Gianluca di Marzio është njëri prej gazetarëve më të mirë në botë, sidomos kur bëhet fjalë për raportimet e transferimeve të ndryshme në botën e futbollit.

Sport

25/10/2020 23:07

Gazetari italian në një rrëfim në “Klan Kosova” është rrëfyer për shumë gjëra, si nga karriera e tij.

Gjithashtu, ai ka folur edhe për transferimet e Rrahmanit, Muriqit dhe Vojvodës në Serie A.

“Kosova ka shumë futbollistë të talentuar, dhe shpresojmë që të vijnë të vijnë gjithmonë e më shumë futbollistë kosovarë”, deklaroi Di Marzio.

“Amir Rrahmani e Vedat Muriqi janë transferime të suksesshme. Vojvodën e shoh me kujdes, ai është lojtar Ii suksesshëm. Muriqi është një lojtar i fortë dhe i përgatitur. Mendoj se ai do ta gjejë në Lazio një trajner që është i zoti”, tregoi gazetari italian.

“Gjithashtu ai ka ardhur edhe në moshën e duhur në skuadër”, shtoi ai.