Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën Gazmend Sinani – Lajmi.net
Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën Gazmend Sinani
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 11:09, 23 June 2018
Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me ç’rast njëri prej tyre, Gazmend Sinani, humbi jetën.

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me ç’rast njëri prej tyre, Gazmend Sinani, humbi jetën.

Bëhet e ditur se në veturën e aksidentuar, përpos Gazmend Sinanit i cili ndërroi jetë, ishin edhe basketbollistët Granit e Fisnik Rugova, Altin Morina dhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala, të cilët pësuan lëndime trupore.

Nga informacionet që ka siguruar Insporti, basketbollistët e kombëtares së Kosovës, të cilët ishin në Gjakovë duke i përfunduar stërvitjet përgatitore për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës, mbrëmë kanë dalë për të festuar ditëlindjen e Gazmend Sinanit dhe në kthim nga ndeja, në Gjakovë kanë pësuar aksident, i cili doli të jetë fatal pikërisht për Sinanin që sapo i kishte mbushur 27 vjet.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO