Deschamps: Mbappe nuk ka ego të madhe

Selektori i Francës, Didier Deschamps ka dhënë disa komente në mbrojtje të Kylian Mbappe. Që kur Mbappe nënshkroi rinovimin me PSG, kritikat më të shumta drejt tij adresohen lidhur me egon e tij. Por, trajneri i Francës, Didier Deschamps, së fundmi ka thënë se Mbappe nuk ka ego të madhe. Këtë e thotë pasi po…

Sport

29/11/2022 23:11

Selektori i Francës, Didier Deschamps ka dhënë disa komente në mbrojtje të Kylian Mbappe.

Që kur Mbappe nënshkroi rinovimin me PSG, kritikat më të shumta drejt tij adresohen lidhur me egon e tij.

Por, trajneri i Francës, Didier Deschamps, së fundmi ka thënë se Mbappe nuk ka ego të madhe. Këtë e thotë pasi po kalon kohë me të në Kampionatin Botëror, ku është trajner i tij.

“Gjendja fizike e tij është e mirë, kështu që nuk kemi nevojë ta menaxhojmë atë, kështu që ju po thoni që ne duhet të menaxhojmë egon e tij? Çfarë dini për këtë? Unë e di, por ju nuk e dini. Kylian nuk ka një ego të madhe, kjo nuk është e vërtetë. Ai është një lojtar kyç, por ai është një lojtar i ekipit. Sigurisht, ai është një yll, por nuk është më 18 vjeç, ai është më me përvojë”, ka thënë Deschamps, përcjell lajmi.net.

“Ai dëshiron të luajë nesër, por jo të gjithë mund ta fillojnë ndeshjen, kjo është normale. Mund të imagjinoni shumë gjëra, por unë kam shumë faktorë për të marrë parasysh. Dhe informacioni im është i dorës së parë, direkt nga ‘goja e kalit’. “, shtoi trajneri i Francës.

Franca ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Botërorit, prandaj një pushim për Kylian Mbappe nuk është larg mendësh. Gjithsesi, francezi mund të jetë në garë për Këpucën e Artë në këtë Botëror dhe sa më shumë paraqitje do t’i ndihmonin më shumë atij. /Lajmi.net/