Derbi i takon Manchesterit (VIDEO)

Manchester United e ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3:1 në derbin më të madh anglez, Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë. Për United shënuan Blind, Herrera dhe transferi më i ri Anthony Martial, ndërsa për Liverpool golin e vetëm e shënoi Benteke.