Deputetët Ymeri, Konjufca e Haxhiu, kontrollohen në hyrje të Kuvendit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë duke u kontrolluar në hyrje nga Policia e Kosovës në detaje. Glauk Konjufca, Visar Ymeri dhe Albulena Haxhiu janë parë duke iu nënshtruar kontrollimit nga ana e sigurimit, para se të hynin në Kuvend.

Lajme

15/10/2015 09:29

Kjo për shkak se seancën e kaluar u fut në gaz lotsjellës në Kuvend që u hodh sallë më pas nga deputeti i VV-së, Albin Kurti.

Mbledhja e Kryesisë dje vendosi që çdo deputet të kontrollohet në mënyrë strikte që të mos futen gjësende në Kuvend.