Departamenti Amerikan i Shtetit i përgjigjet Kurtit: Nuk ka marrëveshje për shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi, janë spekulime

Departamenti Amerikan i Shtetit i është përgjigjur kryeminsitrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti në deklaratat e tij se ka një marrëveshje të fshehtë për shkëmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë.