Dënohet Strootman, mungon me Milanin dhe Juventusin

Hedhja e ujit ndaj lojtarit të stolit të Lazios, i ka kushtuar rëndë mesfushorit të Romës Kevin Strootman.

Sport

06/12/2016 18:13

Komisioni i Disiplinës në Federatën Italiane e ka dënuar me dy ndeshje për shkak se ka simuluar pas reagimit të Cataldit.

Strootman në këtë mënyrë nuk do të jetë në fushë ndaj Milanit dhe Juventusit për shkak të provave televizive.

Futbollisti i Lazios është dënuar një ndeshje.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.