Dënim i pabesueshëm për Lulic, pasi ofendoi Rudigerin e Romës

Futbollistin e Lazios, Senad Lulic, e pret një dënim i rëndë.

Sport

05/12/2016 09:17

Ai do të dënohet pasi që e ofendoi lojtarin e Romës, Antonio Rudiger, duke thënë që ai para dy viteve shiste çorape në Shtutgart.

Sipas mediave italiane, Lulic mund të dënohet deri në 10 xhiro, përcjellë “Lajmi.net”.

Derbi i Romës ishte shumë i nxehtë, ku si zakonisht nuk shpëtoi pa kartonë të kuq.

Verdhekuqët e fituan derbin 2:0, me golat e Kevin Strootman dhe Radja Nainggolan.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.