Dembele kalon në Premierligë në ditën e fundit të afatit kalimtar – Lajmi.net
Dembele kalon në Premierligë në ditën e fundit të afatit kalimtar
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 9:14, 9 August 2018
Dita e fundit e transferimeve në Premierligë mund të sjellë zhvillime të papritura.

Një transferim i papritur mund të ndodhë edhe nga Barcelona në drejtim të Arsenalit.

‘Gunners’ janë të interesuar të nënshkruajnë me yllin francez, Osmane Dembele.

Arsenali po  e kërkon Dembelen në formulën e huazimit, me të drejt blerje në fund të sezonit.

Kujtojmë se 21 vjeçari një vit më parë për 120 milionë euro iu bashkua Barcelonës nga Borussia Dortmund, në ditët e fundit të afatit kalimtar.

Në vitin e parë në ‘Camp Nou’, Dembele u ballafaqua me shumë lëndime, duke regjistruar vetëm 17 paraqitje për Barcelonë, ndërsa ka shënuar tre gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO