Delegohen gjyqtarët për javën e tetë, derbin Drita – Gjilani e drejton Zasella

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve përmes shortit për ndeshjet e javës së tetë kampionale që do të zhvillohen këtë fundjavë. Vëmendja kryesore e xhiros do të jetë në derbin e madh të futbollit kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Sfida mes rivalëve të përbetuar të Anamoravës luhet të dielën në Lipjan,…

Sport

29/09/2023 16:25

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve përmes shortit për ndeshjet e javës së tetë kampionale që do të zhvillohen këtë fundjavë.

Vëmendja kryesore e xhiros do të jetë në derbin e madh të futbollit kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Sfida mes rivalëve të përbetuar të Anamoravës luhet të dielën në Lipjan, shkruan lajmi.net.

Gjyqtar kryesor në derbi do të jetë Erdall Zasella me dy ndihmësit Fatmir Sekiraqa dhe Altin Zhegrova.

Takim tjetër shumë interesant do të zhvillohet edhe në Suharekë mes Ballkanit dhe Llapit, dy ekipet më në formë deri më tani këtë edicion.

Këtë duel do ta drejtojë Ilir Mehmeti me dy asistentët Drilon Rexhepin dhe Hekuran Osmanin.

DELEGIMET E PLOTA: