Delegacioni i LDK-së takohet me Hahnin, flasin për zhvillimet në vend

Një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës është takuar me Komsionerin, Johannes Hahn.

Lajme

03/12/2018 19:24

Sot, një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës i përbërë nga nënkryetari Agim Veliu, nënkryetari Lutfi Haziri, sekretari i përgjithshëm Ismet Beqiri dhe shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti u takuan me komisionerin Johannes Hahn për të shpalosur qëndrimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë, njofton kumtesa përcjell lajmi.net.

Njëkohësisht, delegacioni i LDK-së u takua me komisionerin Hahn edhe në cilësinë e tij si nënkryetar i Partive Popullore Evropiane – EPP. /Lajmi.net/