Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Deklarata e Neymar pas fitores dramatike ndaj Atalantës

8:03 | 13 Gusht 2020

Pavarësisht që ishin vetëm pak minuta larg eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Atalanta, Neymar përmend se asnjëherë nuk e ka menduar eliminimin e PSG-së.

Atalata ishte një epërsi deri në minutën e 90’, me golin e shënuar nga Mario Pasalic, para se Marqinhos në minutën e fundit të kohës së rregullt të barazonte, ndërsa tre minuta më vonë, Choupo Motin shënoi golin e fitores.

“Unë kurrë nuk kam menduar për eliminimin”, ka deklaruar Neymar pas ndeshjes, përcjell lajmi.net.

“Asgjë nuk mund të më ndaloj të mendoj se do të arrijmë në finale”.

“Ishte e vështirë, por ne jemi një skuadër e madhe dhe një familje reale. Ishte e vështirë të mendosh se ne mund të eliminohemi”.

PSG kanë kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për herë të parë në 20 vitet e fundit./Lajmi.net/