Befasia e ditës: Arsenali deshi transferimin e shokut tim, por më mori mua

Mohamed Elneny është kthyer në një futbollist shumë të rëndësishëm te skuadra e Arsenalit.

Sport

21/11/2016 15:55

Egjiptiani disa më vite më parë luante në Zvicër te skuadra e Baselit, dhe më pas u transferua në mënyrë të befasishme te “topçinjtë”.

Ka qenë vet mesfushori i Arsenalit që ka treguar një prapaskenë shumë interesante.

“Arsenali po ndiqte me shumë interes shokun tim Fabian Schar dhe të gjithë u gëzuam kur morëm veshë. Transferimi i tij në Londër ishte shumë pranë, por agjentët që ishin në stadium zgjodhën që të transferonin mua dhe jo atë. Zhvillova një ndeshje shumë të mirë dhe kjo ndoshta iu bëri përshtypje”, u shpreh Eleneny.

Scharnuk është më pjesë e Baselit, pasi ai iu bashkua skuadrës gjermane të Hoffenheim.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.