Debutoi me fitore me Drenicën, trajneri Devolli fitoren ua dedikon lojtarëve

Drenica e ka mposhtur me vështirësi skuadrën mitrovicase, Trepçën ’89, duke triumfuar në fund me rezultat të ngushtë 2-1.

Sport

28/10/2020 18:19

Pas ndeshjes ka folur edhe trajneri i cili debutoi me skuadrën drenicase, Bledar Devolli.

“E dinim që do ishte ndeshje e vështirë pasi 89-shi kanë një ekip të organizuar. Në pjesën e parë patëm disa mundësi shumë të mira për shënim, por megjithatë jam i lumtur për djemtë sepse kanë ndjekur urdhëratë e mija, dhe këtë fitore ua dedikoj atyre”.

“Një fitore e duhur në kohën e duhur, punuam në goditjet standarde gjatë këtyre dy ditëve dhe pikërisht ashtu shënuam”, ka thënë Devolli pas ndeshjes për ‘Art Sport’.

Drenica me këtë fitore pozicionohet në vendin e shtatë me 11 pikë të mbledhura, kurse Trepça ’89 zë vendin e gjashtë me pikë të njëjta sa “kuqezinjtë”.