De Biasi: Ky futbollist nuk i duhet Shqipërisë

De Biasi ka bërë të ditur se Kristi Vangjeli nuk bënë pjesë në planet e tij.

Sport

15/10/2015 23:18

 

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka thënë se Kristi Vangjeli nuk do të ftohet në skuadër, derisa ka lavdëruar Ergys Kaçen.

“Ergysi është një lojtar i madh dhe shumë i rëndësishëm për ne, por nuk luajti në ndeshjen e fundit sepse ne gjetëm balancin në mesfushë dhe kur skuadra është mirë, atëherë do ta kesh të vështirë ta ruash balancin nëse bën ndryshime”.

“Jam shumë i nderuar që Kristi ka thënë fjalë të mira për mua. Ai është një lojtar i madh, por nuk është në planet tona”, është shprehur De Biasi.