David Luiz i befason të gjithë, transferohet atje ku nuk pritej – Lajmi.net
David Luiz i befason të gjithë, transferohet atje ku nuk pritej
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 22:05, 11 January 2019
E ardhmja e David Luiz duket larg ‘Stamford Bridge’.

Mbrojtësi brazilian, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, e cila përfundon në muajin qershor.

‘Blutë’ e Londrës deri më tani nuk kanë shprehur vullnet për arritjen e një marrëveshje të re për vazhdimin e kontratës me Luiz.

Kjo situatë, ka bërë që 30 vjeçari të nis bisedimet me skuadrat që po shprehin interesim për shërbimet e tij.

‘Mirror’ shkruan se Luiz ka nisur bisedimet me Luiz, për t’i rikthyer në Portugali gjatë verës, përcjell ‘lajmi.net’.

Luiz edhe në të kaluarën ka veshur fanellën e Benfica, që në 83 paraqitje ka shënuar katër gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO