Darwin Nunez ende në radarët e United

Sulmuesi i Benfices, Darwin Nunez ka nxitur interesimin e shumë klubeve të njohura pas shifrave magjike që ka arritur këtë sezon.

Sport

02/05/2022 18:06

Man United është njëra ndër klubet e interesuara për transferimin e qendërsulmuesit uruguaian.

Me largimin e sigurt të Cavanit, United kanë nevojë për një numër 9 të qëndrueshëm në ekip dhe Nunez është në radarin e tyre.

Nunez në anën tjetër në ligën e Portugalisë ka shënuar 26 gola dhe ka asistuar 4 herë në 23 ndeshje, ndërsa në 6 ndeshje në Champions League ai ka gjetur golin plot 6 herë. /Lajmi.net/