“Dardanët të rreshtuar me krenari dhe përgjegjësi”

Kombëtarja e Kosovës zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Malit të Zi në kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2020.

Sport

14/10/2019 18:54

Kur i jemi afruar zhvillimit të kësaj ndeshje, Federata e Futbollit të Kosovës përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar mbështetjen e ‘Dardanëve’ për djemtë e kombëtares.

‘Dardanët’ gjithmonë kanë qenë lojtari i 12-të i Kosovës në fushë, dhe ajo pikërisht po kërkohet edhe sonte.

Postimi i FFK-së:

Sot, të gjithë me Kosovën!

Dardanët të rreshtuar me krenari dhe përgjegjësi…

Forca Kosovë!

Unë, biri yt Kosovë

#Dardanët

#Dardanians

/Lajmi.net/