Të Infektuar: 58.687

Të Shëruar: 51.337

Të Vdekur: 1.471

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

14:33 | 26 Nentor 2020

Dardan Berisha përkundër dëshirës së madhe, nuk ka mundur t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet ndaj Sllovakisë dhe Islandës.

Berisha ka qenë lider i Kosovës dhe gjithmonë ka dhënë maksimumin për Dardanët, megjithatë, e kishte të pamundur të ishte prezent në këto dy ndeshje shumë të rëndësishme.

Basketbollisti pejan sidoqoftë ka dhënë mbështetjen e tij për lojtarët e Kosovës, që sonte, si gjithmonë do të japin maksimumin në parket.

“Dëshira ishte e madhe të jem sonte me ju. Të luajmë siç kemi luajtur gjithmonë. Të luftojmë siç kemi luftuar gjithmonë. Të japim maksimumin siç kemi dhënë gjithmonë. Të jemi të bashkuar siç kemi qenë gjithmonë. Megjithatë, jam i bindur se do të jepni gjithçka nga vetja për fanellën e Kosovës.

Angazhimi nuk ka munguar asnjëherë dhe besoj se nuk do të mungoj as sonte.

Sonte nuk jeni vetëm. E gjithë Kosova sonte do t’i ketë sytë nga ju. Ju uroj shumë fat dhe shpresoj në rezultate pozitive në të dyja ndeshjet.

Forca djem, Forca Kosova, Forca Dardanë”, ishte mesazhi i Dardan Berishës.

Kosova sonte do të përballet me Sllovakinë nga ora 19:00, kurse më 28 nëntor nga ora 16:00 me Islandën.

Ndeshjet janë të vlefshme për parakualifikimet evropiane për Kupën e Botës 2023, ku Kosova është lidere me katër pikë, Sllovakia dhe Islanda kanë nga tri dhe Luksemburgu dy.