Çuriçiç: Shqipëria e treta me meritë

Selektori i Serbisë, Radovan Çuriçiç, e ka bërë një deklaratë të papritur para përballjes me Shqipërinë.

Sport

05/10/2015 10:32

Çuriçiç i ka thurur lavde Shqipërisë duke thënë se  ndodhet në vendin e tretë me meritë.

“E respektoj kombëtaren shqiptare. Janë një ekip që janë rritur shumë dhe në vend të tretë janë me merita. Nuk janë aspak rastësisht në këto pozita”, ka thënë trajneri, transmeton Panorama Sport.

Çurçiç e ka vlerësuar ndeshjen me Shqipërinë si më të vështirën si mysafir.