Të Infektuar: 56.412

Të Shëruar: 49.713

Të Vdekur: 1.420

COVID-19 arrin shifra rekorde të infeksioneve dhe vdekjeve në Ukrainë

14:43 | 26 Nentor 2020

Ukraina ka regjistruar rekord të rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID-19.

Ukraina ka publikuar bilanc negativ në 24 orët e fundit me koronavirus.

Ukraina regjistroi një rekord 15,331 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, tha të enjten ministri i shëndetësisë Maksym Stepanov, nga një rekord i mëparshëm prej 14,580 raportuar në 21 nëntor, raporton The Guardian, transmeton lajmi.net.

Ai tha se numri i përgjithshëm i rasteve ishte ngjitur në 677,189, me 11,717 vdekje. /Lajmi.net/