Courtois me deklaratë të papritur për Atletico Madridin – Lajmi.net
Courtois me deklaratë të papritur për Atletico Madridin
Autori: Lajmi.net La LigaSport 15:01, 12 February 2019
Portieri i Real Madrid, Thibaut Courtois ka theksuar 'nuk ka ndjenja të këqija' ndaj Atletico Madridit pas derbit të së shtunës.

Thibaut Courtois ka thënë se ai gjithmonë ka respektuar tifozët rival edhe pse nuk mori pritej të mirë nga tifozët e Atletico Madridit.

“Unë kam qenë gjithmonë i respektueshëm ndaj klubeve dhe tifozëve rivale, kështu që e njëjta do të jetë e vërtetë ndaj Atleticos”, tha Courtois për ABC, përcjell lajmi.net.

“Nuk kam asnjë ndjenjë të keqe ndaj klubit, kam kaluar tri sezone në klub, kam dhënë më të mirën dhe kam fituar trofe, kështu që çdo gjë tjetër është vetëm një gjë e vogël për të cilën nuk shqetësohem.

“Unë nuk kisha asnjë hezitim të bashkohej me Real Madridin, secili lojtar dëshiron të jetë këtu dhe them se edhe pse unë kam qenë i lumtur në Chelsea, kam gëzuar Londrën dhe kam pasur shokë të shkëlqyeshëm.”, ka shtuar ai më tej. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO