Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Conchita Wurst, befasia e natës finale të “Eurovision”

23:34 | 18 Maj 2019

Transgjinorja Conchita Wurst performoi në skenën e “Eurovision 2019”.

Conchitën të gjithë e mbajnë mend si fituesi i “Eurovision 2014”, ku përfaqësonte Austrinë, shkruan lajmi.net.

Mbrëmjen e sotme, Conchita u shfaq në skenën e Tel Avivit, ku këndoi një këngë.

Edhe kësaj radhe, Conchita ka marrë vëmendje me paraqitjen, ku ishte veshur me rrjetë, duke habitur të gjithë.

Përvec tij të ftuar special në këtë mbrëmje janë edhe shumë emra të njohur si Madonna dhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira. /Lajmi.net/