Çmimi FIFA Fair Play i takon skuadrës dhe stafit mjekësor të Danimarkës

Sport

17/01/2022 19:37

Rasti i arrestit kardiak të Christian Eriksen ishte një nga momentet që do të mbahet  gjithmonë mend, kur përmendet Euro 2020.

Lojtari danez ishte afër të ndërronte jetë, madje zemra i kishte pushuar për disa momente, përcjell lajmi.net.

Por, ekipi mjekësor danez dhe shokët e skuadrës bënë mrekullinë dhe shpëtuan lojtarin.

Ata sonte janë stolisur me çmimin e FIFA për ‘Fair Play’. /Lajmi.net/