Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Çka është kjo krijesë e çuditshme në planetin Mars? (Foto)

9:30 | 6 Gusht 2015

Disa teoricienë konspirativ thonë se kanë parë diçka të çuditshme në një shpellë në planetin Mars.

Ata thonë se kanë parë një krijesë misterioze me ‘kokë gaforreje’ në planetin e kuq, dhe fotografitë nga kjo pamje e çuditshme kanë ‘pushtuar’ internetin.

Prej se kjo fotografi u postua në Facebook, një numër i madh njerëzish kanë thënë se kjo krijesë duket si një përbindësh i ngjashëm me atë si në filmin Alien të vitit 1979, transmeton Lajmi.net.

Krijesa ‘gaforre’ mund të shihet në imazhin e kapur nga NASA, që tregon një vend që duket si një shpellë në planetin e kuq.

Fotografia është kapur nga NASA në fund të korrikut por është shfaqur kohët e fundit në Facebook. (Lajmi.net)

2B20A6E300000578-0-image-a-28_1438808825382