Çka do të ndodhë sot në Kosovë

8:13 | 11 Gusht 2018

Përkujtohen dëshmorët Halil Sejfijaj, Enver Halilaj, Orhan Halilaj, Arton Hasanaj, Naim Nimanaj, dhe Arben Ahmetaj (Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit”, Gllogjan, ora 10:30)

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e fshatiti Irzniq (Lapidari i Fshatit Irzniq, Ora 11:00)

Promovohet libri “Antologjia e Lirisë” nga autorët Fadil Dervishaj dhe Kushtrim Dacaj (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 12:00)

Protestë kundër dhunës ndaj grave me moton “Boll Ma” (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 12:00)

Organizohet turniri i hapur i shahut “Qikat e Shahut”  (Termokiss, ora 12:00)

Për nder të Ditës Botërore të Rinisë lëshohet në përdorim ekrani LED (Kopshti i Kryeministrisë, ora 19:00)

Mbahet dita e dytë e manifestimit “Festa e Miqësisë” me Mateus Frroku, Bujar Qamili dhe Vedat Ademin, organizuar nga Komuna e Gjilanit. (Gjilan, ora 20:00)