City në ndjekje të Chelseas (Video)

Manchester City ka shënuar fitore në udhëtim te WBA, duke mos iu shkëputur kështu Chelseas nga tabela e Premier Ligës.

Sport

26/12/2014 17:53

Fernando në minutën e 8 dhe Yaya Toure në minutën e 13 shënojnë dy gola të shpejtë, para se Silva në minutën e 34′ të shënojë për 3-0.

Broën në minutën e 86′ shënon për të ngushtuar epërsinë e ishullorëve.

Me këtë fitore, City është në kuotën e 42 pikëve, tre më pak se Chelsea që është në majen e tabelës së Premier Ligës.

Video