City i gatshëm të paguajë 100 milionë për Pogban

Sipas raporteve të fundit që arrijnë nga mediat angleze, mësojmë se Manchester City është shprehur i gatshëm të paguajë 100 milionë euro për shërbimet e Paul Pogbas.

Sport

28/06/2015 10:11

E përditshmja angleze, Daily Telegraph njofton se Manchester City e dëshiron me çdo kusht Pogban në skuadër.

Dhe, për këtë, anglezët janë shprehur të gatshëm të përmbushin kërkesat e Juventusi dhe të vet Pogbas.

Skuadra italiane kërkon 100 milionë euro për shërbimet e francezit, ndërsa Pogba dëshiron një rrogë prej 12 milionë euro në sezon.