City fillon bisedimet për transferimin e Mirandas

Skuadra angleze, Manchester City raportohet se ka filluar bisedimet për të transferuar mbrojtësin e Atletico Madridit, Joao Mirandan.

Sport

03/01/2015 09:40

E përditshmja spanjolle, AS, raporton se Manchester City ka filluar bisedimet për të transferuar super-mbrojtësin e Atletico Madridit, Joao Mirandan.

Besohet se Miranda nuk do të paraqitet në takimin që skuadra e tij e luan gjatë ditës së sotme kundër Levantes, pasi është në bisedime me skuadrën e Cityt.

Pellegrini nuk ka fare besim te shërbimet e mbrojtësit të tij, Eliaquim Mangalas, dhe kështu pritet të transferojë qendër-mbrojtësin brazilian nga Atletico për plotë 30 milionë euro.