Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë?

20:59 | 10 Gusht 2020

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës. Foto: Ideal Muhaxhiri / Lajmi.net

Mercedess Benz S Class cilësohet si një ndër makinat më të preferuara të momentit në botë.

E një të tillë, të vitit 2018,  në vlerë 65 mijë eurosh e posedon ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi.

Në fakt kjo është vetura e tij e dytë pasi nga biznesi i tij ka edhe një makinë tjetër me vlerë prej 25 mijë eurosh.

Por Mercedess shumë më të shtrenjte sesa të Kuqit i ka në pronësi politikani më i pasur në Kosovë, Behgjet Pacolli. /KlanKosova