Cilat pozita kualifikohen në Botërorin 2018 nga grupi i Kosovës?

Kosova tashmë i di kundërshtarët e kampanjës kualifikuese për Kampionatin Botëror, por si janë gjasat që të kalohet grupi?

Sport

09/06/2016 21:32

Përfaqësuesja e Albert Bunjakut, është renditur në Grupin I, ku ka përballë Kroacinë, Islandën, Ukrainën, Turqinë dhe Finlandën.

Realisht, gjasat për kalimin e grupin janë shumë të vogla, për shkak se niveli i kundërshtarëve është dukshëm më i lartë, përcjellë “Lajmi.net”.

Në “Rusia 2018” kualifikohet direkt skuadra e parë e grupit, ndërsa e dyta shkon në barazh.

Pos vendimit për grup, UEFA vendosi edhe që të parandalojë ndeshjet mes Kosovës dhe Serbisë ose Bosnje e Hercegovinës, për çështje sigurie.

13435510_519891781468941_3881244475551910761_n

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.