Çifti i ri vdesin në krahët e njëri-tjetrit të ngrirë në veturën e fundosur (Foto)

Një çift i ri kinez vdiqën tragjikisht të ngrirë në krahët e njëri-tjetrit të mbyllur në veturën e zhytur në një lum.

Bota

13/03/2015 20:35

Zhang Tung dhe e dashura e tij An Feng, të dy të moshës 36 vjeçare, ishin në krahët e njëri-tjetrit ku u nxorën nga uji me ndihmën e ekipeve të shpëtimit.

Por ato arritën të nxjerrin vetëm trupat e tyre të pajetë, nga vetura e cila pa dashje kishte rrëshqitur poshtë akullit në lum, transmeton lajmi.net.

VID: Lovers Drown in Each Others Arms

Familja tha se ata kishin planifikuar të hipnin në një varkë për të parë një mik në një fshat në anën tjetër të lumit. Varka lidh fshatrat në brigjet jug dhe veri pasi nuk ka urë mbi lum.

Peshkatari Yi Liang ishte i pari që e pa veturën të zhytur në ujë.

“Unë e pashë veturën të zhytet në ujë, dhe nxituam për t’u ndihmuar por nuk arritën ta nxirrnim atë në sipërfaqe”, tha ai për një televizion lokal, transmeton lajmi.net.

VID: Lovers Drown in Each Others Arms

VID: Lovers Drown in Each Others Arms