CIES: Ja futbollistët më të vlefshëm në botë! Ku është Ronaldo?

CIES futboll, institucion që merret me përllogaritje të vlerave të lojtarëve, ka nxjerrë rezultate të reja dhe shumë befasuese.

Sport

08/06/2015 23:33

Sipas CIES, Lionel Messi është futbollisti më i vlefshëm në futboll.

Argjentinasi, befasisht nuk ndiqet nga Cristiano Ronaldo, por, është Eden Hazard, futbollisti i dytë më i vlefshëm në botë.

Portugezi, renditet vetëm në vendin e tretë, i ndjekur nga Neymar në vendin e katërt, dhe Sergio Aguero në vendin e pestë.

Lista e futbollistëve më të vlefshëm sipas CIES, është kjo sipas fotografisë së mëposhtme.

Lojtaret