‘Ciao’ Milan, Kalinic në Madrid

Nikola Kalinic ka zgjuar interesim edhe nga një klub i njohur evropian.

Sport

30/06/2018 10:01

Nikola Kalinic do të largohet nga Milan, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Mediat italiane raportojnë se pas Spartak Moskës, sulmuesi kroat ka zgjuar interesim edhe nga një klub i njohur evropian.

Atletico Madrid ka shfaqur interesim për transferimin e tij në Wanda Metropolitano, përcjell “lajmi.net”.

Milan ka vendosur ta shesë Kalinicin gjatë këtij afati kalimtar të verës dhe e vlerëson në rreth 20 milionë euro. /Lajmi.net/