“Ciao” Inter, Kondogbia nënshkruan me një super klub (FOTO)

Geoffrey Kondogbia është i gatshëm të largohet nga Inter.

Merkato

19/11/2016 08:26

Geoffrey Kondogbia nuk do të jetë edhe për shumë kohë futbollist i Interit.

Mesfushori francez është i pakënaqur me hapësirën e kufizuar për lojë tek “Nerazzurrët”.

Dhe, ai është duke konsiferuar mundësinë e largimit nga klubi.

Në ndërkohë, tabloidi britanik “Mirror” raporton se Kondogbia ka zgjuar interesim nga Chelsea, përcjell “Lajmi.net”.

“Blues” dështuan në përpjekjet për blerjen e Radja Nainggolan nga Roma gjatë afatit kalimtar të verës dhe tani kanë identifikuar Kondogbian si një opsion të ri.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.