Chievo Verona 1:2 Milan, notat e lojtarëve

Milan ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në kuadër të kampionatit italian.

Sport

09/03/2019 22:39

‘Rosonerët’ kanë triumfuar me rezultatin 1:2, në udhëtimin në Verona, duke marrë tri pikë të reja, shkruan lajmi.net.

Për mysafirët në këtë takim realizuan Lucas Biglia dhe Krzysztof Piatek, të cilët i dhanë këtë fitore të madhe skuadrës së Gattuso.

Ndërsa, për vendasit, ishte mesfushori me prejardhje nga Kosova, Përparim Hetemaj, i cili u regjistrua në listën e realizatorëve.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas ‘WhoScored’. /Lajmi.net/