Cherkaski Mavpy – Z Mobile Prishtina, përfundon pjesa e parë – Lajmi.net
Cherkaski Mavpy – Z Mobile Prishtina, përfundon pjesa e parë
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 18:42, 7 November 2018
Z Mobile Prishtina e ka fituar pjesën e parë të përballjes në FIBA Europe Cup ndaj Cherkaski Mavpy.

Kryeqytetasit me paraqitje të mirë kanë arritur ta fitojnë pjesën e parë me rezultat 41:46.

Z Mobile Prishtina arriti ta fitonte çerekun e parë me gjashtë pikë epërsi, 15:21.

Çerekun e dytë të takimit, vendasit e fituan me një pikë epërsi, 26:25.

Pas 20 minutave lojë, rezultati i pjesës së parë shënonte 41:46./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO